İnanılmaz ama gerçek. Tamamı Erzincanlı sporculardan oluşan Badminton Türk Milli Takımı Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonasında büyük bir zafer elde ederek Avrupa 2.si oldu.


ERZİNCANLI SPORCULAR

AVRUPA’DA TARİH YAZDI

Çek Cumhuriyeti’nin nin Prag şehrinde yapilan U17 Avrupa Şampiyonasında Türkiye Avrupa 2. si oldu.

Milli takımımızı oluşturan sporcu ve antrenörlerin tamamının Erzincanlı olması bu tarihi başarıyı sıradışı bir bir noktaya taşıdı.

 

38 ülkenin katildigi turnuvada Türkiye sırasıyla Litvanya, Belerus, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İngiltere’ yi yenerek finale çıktı.

Finalde Danimarka'ya yenilen millilerimiz bir ilki başararak, Türk sporuna altın bir sayfa ilave ettiler ve Avrupa 2.ci si oldular.

Bu derece, Türkiye’nin bu branşda kazandığı ilk Avrupa 2.ciligi olarak tarihe geçen bir başarı oldu.
5 branşda oynanan Badminton müsabakalarının, 5 branşında da ülkemizi temsil eden, Erzincanlı sporcuların  elde ettikleri bu tarihi  başarı tüm sporseverler  ve kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil eden milli sporcularımız Bengisu Erçetin - Zehra Erdem - Ece Başakın - Yasemen Bektaş - Semih Başakın - Mehmet Yılmaz - Sezgin Kelbek ve bu başarının mimarları olan Milli takim antrenörlerimiz Murat SÖNMEZ ve Uğur ERÇETİN’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

  www.kemahspor.com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1526 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia