Sahaya genç takım ağırlıklı olarak çıkan Kemah Adalarspor karşısında 3-2 maglup oldu.
İST. KEMAH SPOR  2
ADALARSPOR   320 Ocak 2019 Pazar günü 14.30 da İst. Kemah Spor Çakmak Sahasında Adalarspor’u kou etti. Adalarspor’un  3-2 galip geldigi maçı,  Serkan ÇUKUR - Emre ARIKAN - Emre DEMİRCİ hakem üçlüsü yönetti.
 
Ligde şampiyonluk iddiası kalmayan İst. Kemah Spor  aldı  kararla genç oyuncularına şans vermeye devam etti.  Lige başlarken as kadroda yer alan bir çok oyuncunun yanısıra geçen hafta Gülsuyu karşısında oynayan  İsmail Başaran ve Mustafa Pekmezci’de takımda yer almadılar.
 
 
Aşkın, Güven, Yaşar, Emre dışında,  U17 takımın oynadıgı İst. Kemah Spor’da ağabeylik yapmak üzere takıma çağrılan, ‘’Görev varsa, ben varım’’ diyen Nedim Saydam, geçen hafta oldugu gibi  yine kaptan olarak takımın başında yer aldı. İlerleyen yaşına ragmen, mücadelesi alış alan kaptanın yanısıra,  Barış  Tatar gibi klas bir kalecinin gönüllü olarak genç kardeşinin arkasında yedek beklemesi maç öncesi ona hertürlü destegi vermesi takım açısından hem moral verici ve takım ruhunu güçlendiren bir duruş olarak takdir aldı.
 
 


İST. KEMAH SPOR
Zekeriya Yoleri -  Yaşar Taşçı - Emre Aksu - Mert Üzülmez - Nedim Saydam - Aşkın Bingöl - Burkay Işıklı - Burak Yıldız - E. Bahar Şanal - Mert Alkurt - Güven Koç - Barış Tatar - Ensar Özmen - İdris Karakaş - Aziz Çifçi - Esat Olgaç - Arda Şahinli  - Metin Eşkin
Teknik Direktör : İrfan Avşar
 
 


ADALARSPOR
Çare Öztürk - Oğuzhan Çagatay - Alper Yazıcı - Fethullah Varlık - Oğuz Yalav - Tarık Böke - Ramazan Kılıç - Muhammet Meral - Cevat Sağdıç -  Emre Aslan - Gürkan Güven - Berkin Kekum - M. Alp Sezgin - Gürkan Bayır - Furkan Çakır
Teknik Diektör : Orhuncan İlbuğa
 
 
Maç öncesi yaşanan dostluk ve centilmenlik havası maç boyunca kendini hissetirirken her iki takım oyuncuları kıran kırana girdikleri mücadeleler sonuda , sertlikler  ve sakatlıklar olsada  sarılmayı, kucaklaşmayı bilerek izleyenlere ‘’Futbol böyle oynanmalı’’ dedirttiler. 
Maçın  ilk yarısı başa baş futbola ragmen zaman zaman İst. Kemah’ın daha çok pozisyon bulmasına ragmen, Adalarspor’un  3-1 üstünlügü ile sona erdi.
 
İkinci yarıda Adalaspor’un farkı artıracagı ı sananlar ise maç başladıklarında yanıldıklarını anladılar. Daha organize ve daha özgüvenle oynayan İst. Kemah Spor skoru 3-2 ye taşısada birçok pozisyondan eli boş dönünce haftayı 3-2 maglubiyetle puansız kapattı.


 


YOLUN AÇIK OLSUN ADALARSPOR
Adalarspor elbetteki çok iyi, diri ve futbol kapasitesi yabana atılmayacak bir takım. Zaten öyle olmasaydı bulundukları yerde olma şanslarıda olmazdı. Uzun yıllardır çeşitli liglerde ve gruplarda zaman zaman karşıllıklı oynadıgımız, bugüne kadar her maça dostça başlayıp, dostça tamamladıgımız Adalarspor’u centilmen oyunu ve galibiyeti nedeniyle tebrik ediyor, kendilerine Play of maçlarında başarılar diliyoruz.
 
TEŞEKKÜRLER CESUR YÜREKLER
Bazen kaybettiginizi düşünürken aslında kazndmış oldugunuz bişeyler oldugunu görür ve galip sayılır, bu yolda maglup dersiniz. İst. Kemah Spor’da  şampiyonluk şansını kaybedip gençlerle oynamaya başladıgında bir anlamda kazanan tara oldu.
Gençler maç tecrübelerini artırırken, gelecek için umut verirken, özgüvenlerini geliştirirken aslında kazanan taraf İst. Kemah oluyor.

Takımda yer alan agabeyler gençlerin yanında onlara destek olurken, moral verirken onları sakin kalmalarını sağlarken kazanan yine İst. Kemah oluyor.
 
İşin aslında  İst. Kemah Spor’un, hem Gülsuyu ve hemde Adalarspor karşısında bu gençlerle  çok daha farklı mağlup olacağı düşünülsede sonuçta, sahaya çıkan kadrolar, her iki maçıda kazanabilecek, en azından berabere tamamlayacak güçte olduklarını gösterdiler.
Yine herkes gördükü bu gençler sadece tecrübe eksikligi sebebiyle maçları kaybettiler.


Ama baştada dedigimiz gibi galip sayılır bu yolda mağlup. Gençlerimize ve onlara destek olan ağabeylerine formamıza, kulübümüze, armamıza yakışan güzel oyunları, kora kor mücadeleleri, dostluk ve centilmenlik duruşumuza olan katkıları için teşekkür ediyoruz.

Var olun Cesur Yürekler.

 

   www.kemahspor.com
 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia