İran'da yapılan turnuvada, Milli takımda yer alan Erzincanlı sporcularımız gümüş madalya kazanırken, olimpiyat kota puanlarınıda yükselttiler.

ERZİNCANLI
SPORCULAR,
İRAN'DAN
GÜMÜŞ
MADALYAYLA
DÖNDÜLER.4-7 şubat 2019Tarihlerinde 32. Ülkenin katılımıyla yapılan 28.  İran Fajr Enternasyonel Challenge Badminton Turnuvasında sırasıyla İran, Hindistan, Endonezya gibi önemli rakiplerini yenen sporcularımız, final oynayıp ikinci olmuşlardır.

Elde ettikleri  bu başarıylada önemli bir olimpiyat kota puanı aldılar yine bu turnuvada Ülkemizi temsil eden  Erzincanlı milli sporcularımız Emre Sönmez ve Semih Baha Başakın ilk 16 ya girerek kisisel puanlarını yükseltmeyi başardılar.
 

Milli takım Antrenörlüğünü Murat Sönmez in yaptığı Milli takımızın en iyi derecelerini yine Erzincanlı Milli sporcular almış oldular.

 

Turnuvayla ilgili bilgi veren Milli takım Antrenörü Murat Sönmez ; ‘’İran’ daki turnuva Milli takımımız adına başarılı gecmiştir spprcularımız olimpiyat kotası için önemli puanlar almışlardır Erzincanlı sporcular Milli takımımızın en iyi derecelerini Ülkemize kazandırmışlardır ilimizde sporcularımıza verilen imkanlar kıstılı olmakla birlikte inanıyoruz ki, bu imkanlar çoğaldıkca ulusal ve uluslar arası başarılarımızda artarak devam edecektir. ‘’ dedi.

    www.kemahspor.com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia