EKEV ve ERSİAD'ın birlikte organize ettikleri Şehitleri Anma Programı yogun bir katılımla gerçekleştirildi.

.

 ERZİNCANLILAR 
  TÜM ŞEHİTLERİ DUALARLA ANDI  

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) tarafından düzenlenen Şehitleri anma programı, TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Binali Yıldırım programda kısa bir konuşma yaparak bu anlamlı programı düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etti.Erzincan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 101. yıldönümü dolayısıyla, Erzincan İl, İlçe ve Belde  Dernekleri ve spor kulüplerinin de destekleriyle Fatih İlçesi Şehzade Camii'nde organize edilen 6.Geleneksel Erzincan ve Tüm Şehitleri Anma Programına yoğun ilgi gösteren Erzincanlılar, caminin içini ve avlusunu doldurdu.
 
 
Öğlen namazını müteakip düzenlenen programda, Mevlid ve kasideler okundu. Kurtuluş Savaşı Şehitleri, 15 Temmuz Şehitleri, Terör Şehitleri ile 1939 ve 1992 Erzincan Depremi Şehitleri  ile tüm şehitlerimiz yad edildi ve dualar edildi.


 
EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkanı  Saim Bahadır , birlikte  yaptıkları açıklamada, geleneksel hale getirdikleri programla, gurbette yaşayan Erzincanlıların şehitleri yad ettiğini belirterek, "İstiklal ve istikbalimiz için şahadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi yad etmek için buradayız. Her birine rahmet ve minnet borçlu olduğumuz mübarek şehitlerimizi yad ettiğimiz bu programa hemşehrilerimizin yoğun katılımı bizleri mutlu etti. Tüm katılımcılara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz" dediler.


 
Programın sonunda, katılımcılara Güngören Belediyesi tarafından, yemek ve tatlı ikram edildi.


 
Programa; TBMM Başkanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, oğlu Erkam Yıldırım, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, ERSİAD eski Başkanları Gülbey Sezgin ve İbrahim Sezgin, Erzincan İl ve İlçe Dernekler Platformu Başkanı Cahit Tatar, Avrasya Bir Vakfı Genel Başkanı Şaban Gülbahar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Refahiye Dernek Başkanı Ferudun Süngü, Refahiye Dernekler Federasyonu Başkanı Mahmut Kumbar, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, Otlukbeli Dernek Başkanı Sadrettin Kıran, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, İliç Kuruçay Dernek Başkanı Oktay Ertuğrul, Tercanlılar Dernek Başkanı Selahattin Beket, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Güven Perçem, GEDİDAÇ Başkanı Uğur Öcal, Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanı Sedat Kinsiz, Avrupa yakası Erzincanlılar Dernek Başkanı Engin Civan, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim ve binlerce vatandaşın yanısıra İst. Kemah Spor ve İstanbul Erzincanspor takımları yöneticileri katıldılar.
 

 
İst. Kemah Spor Kulübümüz, Şehitleri anma programına her sene oldugu gibi bu senede takım halinde topluca katıldı. Sabah erken saatlerde toplanan İst. Kemah Spor oyuncu ve yöneticileri otobüsle Şehzadebaşı Camii’ne gelerek hazır bulunurken  İst. Kemah Spor  Teknik Sorumlusu İrfan Avşar ve idari menacer Mehmet Akif İnaltekin yaptıkları açıklamada ‘’Burada olmaktan onur duyduk bu anlamlı programa kulübümüz ilk yıldan beri takım halinde katılmaktadır, bundan sonrada inşallah buraya katılmaya özen gösterecegiz. Sessiz ve tevazu ile bu atmosferin ruhuna uygun olarak yanımızda olan sporcu ve idarecilerimize ve programı düzenleyenlere ayrıca teşekkür ediyoruz’’ dediler.


       www.kemahspor.com
 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia