U19 takımımız ligin ilk maçında çekişmeli ve çok sert geçen maçta kendi sahasında rakibine farklı mağlup oldu.

.
Hayal kırıklığı
yaşadık.

İST. KEMAH SPOR 1
FETİH KELKİT SPOR 3

2019 sezonu ilk maçına çıkan İst. Kemah Spor U19 takımı kendi sahasında rakibine farklı mağlup oldu.


Son derece sert ve çekişmeli geçen maçta ilk dakikalarda buldugu çok net üç pozisyondan eli boş dönen Kemah oyun üstünlügünü ve pozisyon üstünlügünü elinde bulundurmasına ragmen  Ali Ulaş'ın gereksiz yere gördügü kırmızı kartla sahada 10 kişi kaldı.

Maçın35. dakşkasında Fetih Kelkit buldugu pozisyı-onu gole çevirerel öne geçti 0-1

İlk yarı 0-1 Fetih Kelkit üstünlügü ile sona erdi.

İkinci yarıya hırslı ve istekli başlayan Kemah buna ragmen defansın inanılmaz hatası ile Fetih Kelkit'li oyuncu virkez daha topu Kemah ağlarına yolladı ve skor 0-2 oldu.

Bu andan sonra Kemah kenar yönetimi oyuncu degişikligi yaparak oyuna müdahele etti,  oyuna Muhammed Yıldızhan ilk pozisyonda direge takılsada buldugu ikici poziyonu gle çevirerek skoru 1-2 yaptı.

Golden 5 dakika sonra rakibin sert müdaleleri sonucunda önce Arman Öztürk biraz sonrada Muhammed Yıldızhan skatlanarak kenara çıktı ve bu oyuncular saglık görevlisinin istegi doğrultusunda acilen hastaneye götürüldü.

Oyuncu degişiklik haklarını kullanan Kemah 1 kırımızı kart 2 sakatlık sonucunda sahada 8 kişi ile mücadele etmek zorunda kalsada oyunu bırakmadı.

Maçın son bölümünde uzun bir topta eksik Kemah topa müdahele edemeyince  Fetih Kelkit attığı  golle  skoru 1-3 yaptı ve maç bu sonuçla bitti.Maçtan sonra bir açıklama yapan  Kemah Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ''Öncelikle sahada mücadele eden bütün oyuncularımızı kutluyor canınz sağ olsun diyoruz. Ancak çok uzun bir süre sonra  (en son  ne zaman kırımızı kart gördügümüzü bile hatırlamıyoruz) bir oyuncumuzun hemde gereksiz yere kırımızı kart görmesi bizi skordan çok daha fazla üzmüştür. Bu bize yakışmayan bir durum olmuştur. Biz gereksiz yere kırımızı kart gören hiçbir oyuncuya müsamaha göstermez ve onunla yola devam etmeyiz. Birde tabii iki kardeşimizin sakatlanarak hastaneye kaldırılmış olması üzüntümüzü kat be kat artırmıştır. Kardeşlerimizde hastane raporuna göre darbeye dayalı ödem oluşmuştur. Kendilerine geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda bugün yapılan hataları tekrarlamaz ve daha futbol oynamaya çalışan rakiplerle mücadele ederek güzel bir sezon yaşarız.'' dedi.

www.kemahspor.com 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia