Ligin ikinci maçında zor şartlarda grup lideri DSİ karşısında 2 farklı geriye düşen İst. Kemah'ın gençleri harika bir geri dönüşle maçı 2-2- tamamladı.

.

U19/2 Ligi
19. grup
3.Hafta


İSTANBUL DSİ SPOR 2
İST. KEMAH SPOR 2

10-4-2019 Çarşamba  günü  Saat:16.00 da  Çakmak Sahasında oynanan maçta   taraflar yenişemeyerek puanları paylaştılar. Maça eksik kadro ve sakatlarla gelen İst. Kemah Spor U19 takımı buna ragmen ortaya koydugu mücadele ruhu ile takdir topladı.


Pazar günü oyanan maçta kırımızı kart ve sakatlanan oyuncularından yoksun olarak, grup lideri İstanbul DSİ karşısına  çıkan İst. Kemah Spor, güçlü rakibi karşısında herşeye ragmen teslim olmayacagını gösterdi ve iki farklı geriye düştügü maçta skoru 2-2 ye getirerek bu ligde ben de varım dedi. 
Fizikli ve top teknigi yüksek oyunculardan oluşan ev sahibi İst. DSİ  Spor ilk dakikalardan  itibaren etkili futbolu ile oyunu Kemah yarı alanına yıkarak gol aramaya başladı.Ev sahibi DSİ oyunu Kemah yarı alanına yıkmış olsada buladuğu  net gollük pozisyon fazla degildi.Maçın 16. dakikasında oluşan karambolde DSİ buldugu golle öne geçti 1-0

Golden sonra ataklarını sürdüren DSİ bunun karşılıgında 30. dakikada   buldugu golle  iki farklı  üstünlügü yakaldı 2-0İlk yarı boyunca rakip alanda varlıgını gösteremeyen ve ciddi bir  pozisyon bulamayan Kemah buna ragmen maçın 39. daikasında Emrehan Salman'ın ayagından buldugu golle farkı bire indirdi. 2-1İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.

İkinci yarıya İst. Kemah Spor ilk yarının aksine sahaya daha istekli çıktı ve  daha etkili bir futbol sergilemeye başladı.DSİ  arasındak pas yollarını kesen, yerinde müdahelelerle oyuna ortak olan İst. Kemah çok net gol pozisyonu bulamamasına ragmen ortaya koydugu oyunla moral buldu ve giderek üstündeki tedirginligi attı.
Maçın son çeyreginde üst üste hızlı ve kontra toplarla rakip kalede görünmeye başlayan İst. Kemah nihayet 86. daikada Safa Demirkaya'nın atığı güzel golle skoru  eşitlemeyi başardı. 2-2  Kalan sürede ve uzatma dakikalarında başkaca gol olmayınca müsabaka 2-2 sona erdi.Maç sonunda bir açıklama yapan İst. Kemah Spor Teknik Direktörü İrfan Avşar, '' Maça tedirgin geldik, pazar günü oynadıgımız maçı kırımızı kart ve sakatlıklar nedeniyle  8 kişi mücadele ettigimiz maçın hem yorgunlugu ve hemde üzüntüsünü atamadan çıktgımız bu maça kötü başladık. Golü erken yedik, oyun üstünlügünü rakibe kaptırdık ama mücadeleden asla vazgeçmedik. Çok zor bir maç oldu. Rakibimiz ilk iki maçını faklı skorlarla gol yemeden kazanmış güçlü bir takım, dogrusu çok da güzel futbol oynuyorlar. Ama bizde Kemah Sporuz kolay pest etmez, vazgeçmeyiz. Çocuklarımız bugün bunu birkez daha gösterdiler. Hepsine teşekkür ediyor, hepsini tebrik ediyorum.  İstabul DSİ Spor'a gelecek maçlarda başarılar diliyorum'' dedi.   www.kemahspor.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia