Zorlu lig maçını dostluk havasında oynayarak gönüllerimizi fetheden iki takımın gençlerini alkışlıyoruz.

.1923 ESENKENTSPOR  1

İST. KEMAH SPOR  2

 

U19/2 Liginde mücadele eden gençlerimizi sezonun ilk galibiyetini alarak haftayı üç puanla kapattı.

 

Maçın skorundan ve sonucundan daha güzel olan iki dost ve kardeş takımın gençlerinin ortaya koydugu sportmence mücadele olurken, maçın her dakikasında iki takımın gençleri ellerinden geleni yaparak galip gelmek için oynasalarda dostluk anlayışından taviz vermediler.

 

Ev sahibi 1923 Esenkentspor ‘un sayın Başkanı Mehmet Karaağaç başta olmak üzere yönetici, teknik heyet ve sporcu kardeşlerimizin ortaya koydukları misafirperverlik anlayışı içinde ayrıca teşekkür ediyor, kendilerine gelecek maçlarda üstün başarılar diliyoruz.

 

Maça biraz tutuk başlayan taraf İst. Kemah Spor oldu. Ve ilk yarının önemli bir bölümü orta alan mücadelesi şeklinde geçti.

 

Maçın 27. Dakikasında Esat çok önemli bir pozisyondan yararlanamadı.

1923 Esenkent hücumlarında çok iyi bir alan savunması yapan gençlerimiz rakibe çok önemli bir pozisyon vermediler ve ilk yarı başladıgı gibi 0-0 bitti.

 

İkinci yarıya hızlı ve istekli başlayan taraf bu kez İst. Kemah oldu. Ancak talihsizlikler bu maçtada devam etti ve sakatlanan Ahmet Çalık yerini Mevlüt Kekeç’e bıraktı.

 

65. Dakikada Mevlüt’ün nefis ara pasında  bu kez Esat fırsatı iyi degerlendirdi ve  topu ağlara göndererek takımımızı öne geçirdi 0-1

 

Oyunda hakmiyeti ele aldıgımız dakikalarda bu kez kaptan Semih Zorba bir çarpışma sonucunda kaburgalarından sakatlanarak oyuna devam edemedi ve yerine Mert Üzülmez girdi.

 

Bu arada 1923 Esenkentspor  toparlanarak  oyunu Kemah yarı sahasına yıktı bunun sonucunda  gelişen bir hücumda sag kanattan gelen ortaya defansımız müdahele edemeyince rakip oyuncu topu aglara yollayarak skoru eşitledi 1-1

 

İst. Kemah Spor kenar yönetimi bu dakikada oyuna müdahele ederek üçüncü degişiklik hakkını kullandı ve Bahadır  Şanal ile hücum hattını güçlendirdi.

 

Bahadır  oyuna girer girmez hücumdaki etkinligimiz arttı ve hemen akabinde yine Bahadır’ın attıgı golle takımımız tekrar öne geçti 1-2

Şanssızlık birkez daha çaldı kapımızı ve bu sefer golün kahramanı Bahadır hava topuna çıktıgında rakibi ile çarpışarak yerde kaldı. Burun kemiginin kırılıdıgı anlaşılan oyuncumuz buna ragmen degişiklik hakkımızında bulunmamamsından dolayı son on dakikayı ve uzatmaları Hocasının dışarı almak istemesine ragmen kırık burunla tamamlayarak Cesur Yürek kimligine yakışan bir tavırla unutulmaz bir anı bıraktıken maç sonunda 1-2 galip gelen İst. Kemah Spor U19 takımı böylece sezonun ilk 3 puanını almış oldu.


Maç sonunda her iki takım oyuncuları teknik heyetler ve yöneticiler  birbirlerini tebrik edeip başarılar dileyerek dostluk içinde sahadan ayrıldılar.

 

Sakatlanan oyuncularımızın hastanede yapılan muayenelerinde çok agır sakatlıklarının olmaması tesellimiz olurken tedavilerine ayakta devam edilecegi bildirildi. Geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyoruz.

 

  www.kemahspor.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia