İst. Kemah Spor U19 takımı haftayı üç puanla kapatırken oynadıgı futbolla göz doldurdu.

.
.
.
.

Önceki hafta inanılmaz şekilde önde oldugu maçı son çeyrekte faklı kaybeden İst. Kemah Spor U19 takımı bunun bir yol kazası oldugunu oynadıgı futbol ve aldıgı sonuçla gösterdi. 
-------------------------------------------------

------------------------------------ 

Sahaya  iyi futbol, centilmence mücadele ve   galibiyet parolası ile çıkan  İst. Kemah Spor, maça iyi başladı.

 

İlk dakikalardan itibaren oyun hakimiyetini ele alan gençlerimiz karşı kaleye inmeye başladı.  6. Dakikada Metin topu kafayla defans arakasına indirdi. Bu topu iyi takip eden Esat artık bir klasik haline gelen tarzıyla süratle rakiplerini ekarte ederek kaleciyle karşı karşıya kaldı ve topu ağlara göndererek takımın öne geçirdi. 0-1

 

Golden sonra baskıyı sürdüren Kemah aynı istekli ve arzulu oyunuyla sık sık pozisyonlar buldu. Bu pozisyonlardan birinde Esat kendi kaptıgı topla sol kanattan rakiplerini geçerek ortasını yaptı. Bu topu çok iyi takip eden Buğra harika bir zamanlama ve şık bir kafa vuruşuyla topu ağlara göndererek farkı ikiye çıkarttı 0-2

 

Bu dakikadan sonra daha rahat ve  bol pasla  oynamaya başlaya Kemah girdigi pozsiyonlaran yaralanamadı. İlk yarının son dakikalarında ise bu kez  Valide Tayfun  Kemah kalesinde görünmeye başladı. İlk yarı bu skorla bitecek sanılırken son dakikada Valide Tayfun attıgı güzel golle farkı bire indirdi  1-2 ilk yarı bu sonuçla tamamlandı.

 

İkinci yarıya istekli ve hızlı başlayan Kemah oyunu rakip alana yıksada Valide Tayfun başarılı bir savunma ile Kemah’a gol şansı vermedi. Dakikalar ilerledikçe Kemah skoru artırmak, Valide Tayfun beraberligi yakalamak için mücadelelerini sürdürselerde  gol sesi çıkmadı.

 

Maçı son bölümünde dikkatli ve kontrollü oynayarak biz kaza daha yaşamak istemeyen Kemah,  yaptıgı hızlı  çıkışlarla net pozisyonlar buldu.

Maçı 86. Dakikasında günün başarılı isimlerinde Buğra rakip defansın çıkarken ceza alanı önünde topu kaptı ve ceza sahasına girdi.  Rakip defans oyuncusunun  darbesiyle yerde kaldı. Verilen penaltıyı  kullanan Kaan çok klas bir vuruşla farkı tekrar ikiye çıkarttı ve maç İst. Kemah Spor’un 1-3 üstünlügü ile sona erdi.

 

 

İyi bir futbol ve net bir skorla maçı kazanan gençlerimizi ve Hocamızı tebrik ediyoruz. Gelecek maçlarda aynı mutlulugu yaşamalarını diliyor, döktükleri ter verdikleri emek için teşekkür ediyoruz.

 Valide Tayfun Spor’a gelecek maçlarında başarılar dileriz.

 

  www.kemahspor.com
İst. Kemah Spor
Futbolun aydınlık yüzü,
Kemah'ın Cesur Yüregidir.
Biz, herzaman maçtan önce gönülleri kazanmaya talip olduk. Bundan sonrada aynı şekilde devam edecegiz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia