U19 liginde örnek bir mücadeleye sahne olan zor maçı dostluk kazandı.

.


30- Mayıs- 209 Çarşamba günü Saat:14.00 de  Selimiye Stadında oynanan İst. Kemah Spor - 1923 Esenkentspor  U19 müsabakası, gereçek anlamda bir dostluk maçı oldu.


Öğlen sıcagında ve son ederece bunlatıcı bir havada oynanan maçta sporcuların oldukça zorlandıkları ama her iki takımında son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmadıkları görüldü.
 
Müsabakayı, Hüseyin Can - Yıldıray  Kaya - Umut Ramazan Baba hakem üçlüsü yönetti.  İST. KEMAH SPOR
 Atilla Kartal - İdris Karakaş -  Ahmet Çalık - Serdar Yaman - Oğuzhan Kılınç - Kaan Alkurt - K. Buğra Gören - E. Bahadır Şanal Semih Zorba - Mevlüt Kekeç -Esat Olgaç
 Mert Ali Ay - İshak Adıgüzel - Serhat Yaman - Ensar Özmen Metin Eşkin - Kerem Özkan - Safa Demirkaya
 1923 ESENKENTSPOR
Göktu Karakaş - Harun Koşar - Hakan Barut - S. İzzet Genç - Burhan Kaba - Y. Emer Taşdemir - Yusuf Kurtuluş - E. Tamer Aykul - Yusuf  Yılmaz -  M.  Yigit Tufan -
M. Samet Uçar - Cihan Doğan
--------------------------------------

Müsabakanın hafta ortasına denk gelmesi sebebiyle birçok oyuncu maça gelemedi, özellikle 1923 Esenkent bu durumdan maç yerinin kendilerine uzak olması nedeniye daha çok etkilendi.

Maç öncesi yaşanan dostluk ortamı maç esnasında ve maç sonunda da devam etti. İki kulüp arsında yıllardır süregelen dostluk ve kardeşlik anlayışı birkez daha  öne çıkarken futbolun olması gereken gerçek yüzüde sahaya yansımış oldu.


Başlama düdügü ile birlikte gol aramaya başlayan İst. Kemah Spor maçın genelinde topa hakim olsada zaman zaman 1923 Esenket organize ataklarla  Kemah kalesinde gol pozisyonları buldu.
Maçı İst. Kemah Spor 7-3 kazanırken 4 gole imza atan günün başarılı ismi Eyüp Bahadır Şanal ilk yarının 32. dakikasında yerini Kemer Özkana bıraktı.
 
Esat Olgaç 2 golle skora katkı yaparken Kemah Sporun son golü defanstan kopup gelen Serdar Yaman'ın kafa golü oldu.

1923 Esenket'in gollerini
Eren Tamer - Harun Koşar - Yigit Tufan attı.

Eksik kadrosuna ragmen iyi mücadele eden, maçı bırakmayan centilmence oynayan  1923 Esenkent'i futbola kattıgı mücadele anlayışı ve fair-playy duruşu nedeniyle tebrik ediyor, gelecek maçlarda kendilerine başarılar diliyoruz.  

Çok şannssız puanlar kaybeden, sakatlıklarla boguşan ama hiçbir şartta mücadeleden vazgeçmeden, aynı ciddiyetle yoluna devam eden Kemah'ın genç Cesur Yüreklerini ve hocamızı da ayrı ayrı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyor, gelecek maçlarda başarılar diliyoruz.


  www.kemahspor.com


 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia