11 Yaşında, önce 13 yaş Mili takımına seçildi, Balkan şampiyonu oldu. Şimdi ise 15 yaş Milli takımına seçildi. Evet bir yıldız doğuyor...

.
.
.
.
.
.
.
ERZİNCANLI
MİLLİ SPORCU
KÜÇÜK YAŞTA
BÜYÜK BAŞARI
YAKALADI...
 
Erzincan’ın Badminton branşında yılardır Milli takıma sporcu yetiştirtirmede öncülük yaptıgı herkesin bildigi bir gerçek. Son yapılan Milli takım seçmelerinde ise  zor elde edilebilecek bir başarıyla Erzincan’dan yeni bir sporcu daha Milli takıma girmeyi başardı.

 

Yeni bir yıldız adayı, yeni bir umut!
ALEYNA KORKUT
 
Aleyna Korkut’un  yaşı daha 11 olmasına rağmen, 13 yaş Türkiye şampiyonu olup,  13 yaş milli takımına girdi. Bulgaristan'da yapılan Balkan Şampiyonasında ülkemize 3 Madalya kazandırarak ileride yıldız bir sporcu olacagının sinyallerini verdi
 
Son olarak,  18 - 22 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da yapılan 15 yaş Milli takım seçmesinde kendinde yaşca büyük sporcularla mücadele ederek, 15 yaş Milli takımına girdi.
 
Aleyna Korkut önümüzdeki günlerde Slovenya ve Slovakya da yapılacak olan,  Uluslararası Turnuvalarda ülkemizi temsil etme edecek.
Erzincan Türk Telekom Kulübünün  lisanslı sporcusu olan Aleyna Korkut hakında bilgi veren sporcunun Antrenörleri, Murat SÖNMEZ ve Uğur ERÇETİN; ‘’Aleyna Badmintonda Türkiye nin ve Erzincan’nın aldığı başarılı sonuçlarla yeni parlayan yıldızı oldu . Başarısının yanında derslerindeki çalışkanlığı ve örnek davranışlarıylada diger sporculara örnek olan sporcumuzun ileride Avrupa ve Dünya dereceleri alacak bir kabiliyet ve perfprmansa sahip olduguna biliyor, buna inanıyor,  kendisine şimdiden başarılar diliyoruz.’’ Dediler.


 
    www.kemahspor.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia