10 - 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası

.
.


Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihini Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmasına karar vermiş ve her yıl çeşitli etkinlikler ile üye ülkeler tarafından kutlanmaktadır. Buna ek olarak Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin aynı tarihte yani 10-16 Mayısta kutladığı Engelliler Haftası vardır.

Bugün hiçbir sorunu olmayan herkesin yarın potansiyel bir engelli olabilecegini aklımızdan çıkartmayalım. Engelli kardeşlerimizin  farkında olmak onlara karşı sevgi, saygı ve anlayış göstermek gerektiginde   onları kırmadan, incitmeden yardımcı olmak her birimizin insani ve vatandaşlık vazifesidir.

Engelliler toplum üzerinde bir yük değil, tam tersine yardımlaşmanın tesisi, insanı insan yapan güzel degerleri ortaya koyabilmek bir için fırsat kapısıdır.

Onlara yardım etmek çok zor değil, bazen engellilere ayrılan park alanını işgal etmemek, asansörde haklarını ihlal etmemek, geçecekleri yolları kapatmamak bile yeterlidir. Yardımcı olmak için en azından, onların haklarını çignemeyelim, biz onlara engel olmayalım.

Engelliler haftası nedeniyle bütün engelli kardeşlerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyor, daha güzel, daha yaşanabilir bir gelecek diliyor, herkesten engelli kardeşlerimize karşı daha duyarlı olmalarını, onların haklarını ihlal etmemelerini, özellikle sevgilerini esirgememelerini temenni ediyoruz.
 

İst. Kemah Spor Kulübü

Yönetim Kurulu
   www.kemahspor.com


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia