İst. Kemah Spor, Atletizm takımımız Diyarbakır'da yapılan yarışmalarda kızlarda ve erkeklerde Türkiye 2.si oldu.

.
.

15- 16 Şubat 2020 tarihlerinde de Diyarbakır'da yapılan Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonasında atletizmin güçlü takımları karşısında önemli bir başarıya imza atan, İst. Kemah Spor Kulübü, U18 Kız ve U18 Erkeklerde Türkiye İkincisi oldu.

Salgın hastalık nedeniyle uzun süre çalışamayan, son günlerde yapılan hazırlıklarda mümkün oldugunca  maske, temizlik ve mesafe kurallarına uymaya gayret edilerek yapılan kısıtlı çalışmalarla bu yarışmalara  hazırlanan Kemah Spor atletizm ekibi Diyarbakır'da Türkiye 2. ligi gibi önemli bir başarı elde ederek İstanbul'a döndü.

Takım halinde kazanılan ikiciliklerin yanısıra ferdi sıralamada  
Kızlarda,

Ganime Çataltaş   Türkiye 4.
Tülin Ek               Türkiye  5.
Erkeklerde,
Diyar Bayram       Türkiye 5.
Ozan Bayram        Türkiye 6.
M. Yuşa Arvas       Türkiye 10.
olmuşlardır.

Başta degerli anterenörlerimiz olmak üzere bütün sporcu kardeşlerimizi tebrik  ediyor, teşekkür ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.


İst. Kemah Spor Atletizm Şube Başkanı Zeynep Hançar yaptıgı açıklamada; ''Zor bir dönemde, kısıtlı imkanlarla, fakat  kazanacaklarına inanarak çalışan ve bu inançla gittikleri
Diyarbakır'dan Türkiye ikincisi olarak dönen takımımıza emek veren başta çok degerli antrenörlerimize ve sporcu kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum. İnanıyorum ki gelecek zamanda bu başarılarını sürdürecek ve birgün uluslararası yarışmalarda bu evlatlarımızı ülkemiz için koşarken, madalya alırken görecegiz.'' dedi.


      www.kemahspor.com
                   Kemah'ın gurbetteki Cesur Yüregi

                           Sporun Aydınlık Yüzü...


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia