TFF İstanbul İl Temsilciligi ve İASKF ortak duyurusu!

.
.

BİLGİLENDİRME,
DUYURU!

Salgın hastalık nedeniyle, oynanmayan amatör ligler, durdurulan halı saha, ve futbol okulu çalışmaları nedeniyle birçok kulüp zor durumda kaldı.
Kulüp giderleri, antrenörlerin durumları, çocukların durumu gün geçtikçe ortaya karamsar bir tablo çıkmasına neden oldu.
Bunun doğal sonucu olarak, ligler neden oynanmıyor, halı sahalar neden kapalı,  
futbol okulları neden yasak gibi, birçok soru özellikle sosyal medyada sorulmaya başlandı. Bunların sebepleri yetkililer  tarafından zaman zaman açıklansada, sorular bitmeyince TFF İstanbul İl Temsilciligi ve İASKF resmi Web sitesinden  yapılan duyuru ile resmi makamların yazılarıda eklenerek konu birkez daha amatör spor camiası ile paylaşıldı.

Yapılan duyuruyu sizlerle paylaşıyor, içinde bulundugumuz bu stresli ve sıkıntılı günleri biran önce atlatarak, saglıklı,
huzurlu, mutlu spor dolu günlere, hep birlikte kavuşmayı amatör kulüplerimize başta Devletimizin, Türkiye Futbol Federasyonumuzun ve tüm yetkili kurumlarının destek olmasını temenni ediyoruz


DUYURU - BİLGİLENDİRME
Dünyamızın ve ülkemizin içinde bulunduğu şu zor günlerde, esnafımız, çalışanımız, sanatçılarımız ve evine ekmek getirebilmekle mükellef insanlarımız gibi antrenörlerimiz ve de kulüplerinden burs, gıda ve giyim yardımı gibi katkı alan sporcularımızın da güç durumda olduklarını biliyoruz ve bu duruma çok üzülüyoruz. Fakat hepimiz çok iyi  biliyoruz ki adeta ülkeler görünmeyen bir düşmanla savaş halinde. Devletimiz koronavirüs ile mücadele kapsamında insanlarımızı koruyabilmek bakımından bir takım önlemler alarak  İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla bizlere tebliğ etmektedir. Ancak; bazı kişi veya kişiler bir takım asılsız duyurularla  kulüplerimizin, antrenörlerimizin ve amatör futbolcularımızın akıllarını çelmeye çalışarak illerinde Amatör Federasyon Başkan ve yöneticileriyle aralarını açabilmek için art niyetleriyle faaliyet göstermektedirler.

Bu asılsız duyurulara itibar edilmemelidir. Kulüplerimizin lehine olabilecek her durum değerlendirilmekte olup
çalışabilmelerine imkan sağlayacak bir durum olduğunda federasyonumuz en doğru yönlendirmeyi yaparak gerekli
bildirimlerde bulunacaktır.

Şu anki durum itibari ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün İstanbul İl Müdürlüğü’ne hem de
İstanbul Valiliği’nin İl Temsilciliğimize göndermiş olduğu yazılarda “amatör liglerin durdurulmuş olması sebebiyle
yeni bir karar alınıncaya kadar sahalarda antreman yapılamayacağı ve futbol okulu gibi faaliyetlerde bulunulamayacağı” belirtilmiş olup ilgili yazılar ek-te kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Kovit 19 pandemisi sebebiyle meydana gelen bu olumsuz süreçte başta Genel Başkanımız Ali Düşmez olmak üzere,
yönetim kurulumuz, tüm kurullarımız ve tüm çalışanlarımızla kulüplerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.  Bir an önce müsabakaların başlamasını bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak insan sağlığının her şeyden önemli  olduğu unutulmamalıdır.


EKLER:
a)Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü yazısıb) İstanbul Valiliği yazısı


www.kemahspor.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia