44 yILDIR SÜREN DOSTLUK MÜCADELESİ DEVAM EDİYORKemahlılar Sosyal, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği 44. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Vefa Sezonu açılışı 15 Mayıs 2022 Pazar günü Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde yapılan şölenle başladı.

Anadolu hisarında bulunan üniversite kampüs alanını günler süren hazırlıklar ardından gelin gibi süsleyerek hazır hale getiren dernek ve turnuva yürütme kurulu üyelerimiz öğlen saatlerinden itibaren katılım sağlayan değerli misafirleri karşılayarak program alanına yönlendirdiler.

Yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle yaklaşık iki senedir düzenlemeyen turnuva açılışı bu yıl geçmişte yapılan salon açılışlarının aksine Haydarpaşa ruhunu yansıtacak şekilde saha açılışıyla yapıldı. Açılış şölenine çok  sayıda izleyicinin yanı sıra birbirinden değerli protokol üyeleri, yazılı ve görsel basın yayın organlarını katılım gösterdi.

Sunumunu Şemsettin AKÇAKAYA ve Mehmet Sinan ALTUĞ’un yaptığı 44.Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Vefa Sezonu açılış şöleni turnuvaya katılan takımların seremonisi, yönetim kurulu üyelerinin takdimi, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.
Programın açılış konuşmasını yapan Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Sedat MENGÜÇ;
Turnuvamızın geçmişten günümüze kadar geldiği noktaya değinerek 44’cüsünü düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını, turnuvayı başlatan ve bugünlere taşıyanları saygıyla andıklarını ifade etti ve turnuvaya maddi, manevi destek verenlere teşekkür etti. Tüm takımlara yeni sezonda iyi dileklerini ileterek, 21 Mayıs’ta başlayacak olan turnuva maçlarına herkesi davet ederek konuşmasına son verdi.


Ardından konuşmalarını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanımız Fahrettin ARSLAN;
“Tam 44 yıl önce, o zamanın koşullarında muhteşem bir öngörü ve halis niyetle yola çıkılarak yakılan ateş işte bugün bir meşaleye dönüşmüş ve namı sadece Erzincan’da değil tüm Türkiye’de duyulan bir organizasyon olmuştur.
Bu turnuvanın bugün bayraktarlığı yapan bizlere bu görevi emanet eden değerli kurucu başkanlarıma ve yıllar yılı görev yapan yüzlerce yönetici büyüğüme sizler huzurunda şükranlarımı sunuyorum.

Bu muhteşem tesisin tahsis sürecinde desteklerini esirgemeyen Ilıç’lı hemşerimiz Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk TATAR Beye, Üniversite Dekanımız Ali KIZILET, Dekan Yardımcıları Mehmet YORULMAZLAR ve Cengiz KARAGÖZOĞLU’na, Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat AYDIN Beye ve Belediye Başkan Yardımcısı Atma’lı hemşehrimiz Engin KÖKLÜ’ye çok teşekkür ediyorum.

Başta ana sponsorlarımız olmak üzere sürece katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

Bugünkü organizasyon dahil olmak üzere her etkinliğimize destek veren, saha, salon, lojistik, ekip ekipman gibi her türlü konuda Kemah’ı ve Kemah’lıları muhakkak suretle pozitif ayrım yaparak değerlendiren, Kemah ile kardeş belediye olan ve bu kardeşlik hakkını veren, dernek merkezimizinde bulunduğu ilçe olan Üsküdar Belediyemize, vizyoner ve çalışkan başkanı Sayın Hilmi TÜRKMEN’e ayrı bir parantez açarak teşekkür ediyorum.’’


Programın protokol konuşmaları bölümünde Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Ali KIZILET, Üsküdar Belediyesi Başkan Danışmanı Esat KALAY, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal ASLAN, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK , EKEV Başkanı Sadık AĞCA ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan BAYRAM söz alarak günün anlam ve önemine ilişkin düşüncelerini ifade ettiler.

Uzun zamandır böylesi bir şölene hasret kalan Kemahlı hemşehrilerimiz programın son bölümünde davul zurna eşliğinde halaylar çekip doyasıya eğlendiler.


Programın sonunda sahne alan hemşerimiz Sanatçı Eda ALAKUŞ vermiş olduğu konser ile açılış şöleni sona erdi.

Açılış şölenine katılım sağlayan protokol listesi şöyledir;


AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Serkan BAYRAM
Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal ASLAN
Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK
Üsküdar Belediye Başkanı Danışmanı Esat KALAY

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram KARACAN
BBP İstanbul İl Teşkilatlanma Başkanı Ercan KARACAN
Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Av. Hüseyin Çakmaktaş
Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN
THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan BİRDAL
Tarım İş İstanbul Sendika Başkanı Adil AŞAR
Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Ali KIZILET
Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd Mehmet YORULMAZLAR
Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd Cengiz KARAGÖZOĞLU
15 Temmuz Şehidimiz Burak Cantürk’ün babası Elyasa CANTÜRK

Eski Kemah Bld. Başkanı Cevdet BAYRAM

Amatör Spor Klüpleri Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk TATAR
TFF İl Hakem Gözlemcisi Ömer ALA
Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal YAVUZ
Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman ÖZTÜRK
Ilıç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit TATAR
AYEDER Başkanı Gürsel SARIMADEN
ERGAP Başkanı Sedat SEVİM
EKEV Başkanı Sadık AĞCA
ERSİAD Yön. Krl Üyesi Yılmaz Manav ve Ramazan Coşkun

Gurbet24 TV Yön.Kurulu Bşk Yrd Şener KARA
Selam Kuşağı Derneği Başkanı Saim OVAYURT
Kemahlılar Derneği Geçmiş Dönem Başkanlarımız Hüsamettin Şanal, Şerafettin ULUTÜRK,İhsan PAYALAN
Mehmet ORAL
KKDT Kurucularından Erdoğan BABACAN,Bekir SEVİNÇ,Şükrü ÜNAL,Veysel ARIKAN,Mehmet ÖZKURT
İş İnsanlarımız Ahmet Turan AKKAYA,Ali PAYALAN,Erol YÜKSEL,Fikret KEKEÇ,Mustafa KAÇMAZ,Sedat IŞILDAR,Ümit DEDE,Yasin KESKİN,Akif GÜRDOĞAN,Adem YAKUT

Açılış şölenimize katılım sağlayarak, telgraf, sms ve çiçek göndererek tebrik ve desteklerini ileten herkese teşekkür ederiz. Turnuvamıza katılan köylerimize başarılı ve centilmenlik içerisinde geçecek bir sezon diliyoruz.

 175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia