Kemah Gölkaynak Köyü'nden Zeynep Ergincan, bireysel başarılarının yanısıra İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı ile başarıdan başarıya koşuyor.
Kemah İlçesi Gölkaynak Köyü'nden Ergincan Ailesinin kızı olan olan Zeynep Ergincan Ankara'da yaşıyor. Ankara BB lisanslı sporcusu olan  ve kazandıgı başarılarla adından sıkça söz ettiren Zeynep Ergincan ile görüştük.
Spora nasıl başladıgını, neler yaşadıgını ve hedeflerini sorduk. 

Buyrun Milli Sporcumuz Zeynep Ergincan'nı birlikte tanıyalım.Erzincan Kemah ilçesi Gölkaynak nüfusuna kayıtlı 5 Ekim 1997 doğumluyum. İşitme engelliyim bu sorunum doğuştan oldu.
Badminton  sporuna heveslendim ve çalışmalarıma ortaokulda başladım.


Spordaki  gelişimimde babam kadar sevdiğim Ertan Özkan Hocamın desteği ve  emeği çok büyüktür.

Çalışmalarımda ailemin destegide çok büyüktür. Hele annem, salonla ev arasındaki iki saatlik yolda  kar kış demeden hergün bana eşlik ederek yanımda oldu.


Onca çalışmamın ve emegimin karşılıgında kazandıgım başarılardan sonra en büyük idealim olan  Türk Milli Takımına seçildim.

Olimpiyat ve Avrupa şampiyonası  ile dünya şampiyonasında ülkemizi temsil ettim.

Ay yıldızlı formayı giyince itiraf edeyim ki, yükümün çok daha ağırlaştığını hissettim. Bunun içinde daha çok, daha çok çalıştım.  


2017 yılında Bulgaristan'da yapılan dünya şampiyonasında babama verdiğim sözü yerine getirdim dünya üçüncüsü olarak İstiklal Marşını ülkem adına okuttum.

Türkiye'de  şu anda sayamıyacagım kadar çok madalyalarim var.

Spora devam ederken eğitimimide aksatmamaya özen gösterdim. Üniversite giriş sınavlarında  yüksek okula gitemeye hak kazandım.  Kırıkkale Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenligi okudum ve mezun oldum. Şimdi meslegimi yapabilmek için atama bekliyorum.

En son  Litvanya'da  da yapılan Avrupa Şampiyonasında takım olarak Avrupa 2.ligini kazandık.  Benim için Milli Forma ile kazanılan bu başarının mutluluğu ve  tarifi yoktur.

Kazandıgım başarıları aileme, ülkeme, memleketime ve 
hocalarıma  ithaf ediyorum. Milli Takım forması ile yeni başarılar, yeni şampiyonluklar için çalışamalarıma devam edecegim. Ne mutlu Türküm diyene.

  

  Şampiyon Zeynep Ergincan'a teşekkür ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.


  


....... 

......
www.kemahspor.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia