13. Olağan Genel Kurul Toplantısında Fahrettin Arslan görevi Hüseyin Çakmaktaş'a devretti.
KEMAHLILAR DERNEGİ
13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


Dernek tüzüğü gereği iki yılda bir yapılması gereken olağan genel kurulumuz 27.11.2022 tarihinde dernek merkezimizde gerçekleştirildi.

   

04.11.2018 tarihinde seçilerek toplamda dört yılı tamamlayan Kemahlılar Dernek Başkan Fahrettin Arslan’ın yeni dönemde aday olmayacağını ilan etmesi ve genel kurul çağrısı üzerine dernek merkezimizde yapılan 13.Olağan Genel Kurula hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Genel kurul açılışını yapan dernek genel sekreteri Şemsettin Akçakaya gündem gereği program akışını arz ettikten sonra divan heyeti seçimine geçildi.

Oy birliği ile Kemahlılar Derneği Onursal Başkanı Yılmaz Bayat divan başkanlığına, geçmiş dönem Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Mezra Köyü Dernek Başkanı Hamza Toğuç raportör olarak divan heyetine seçildiler.

    

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından gündem gereği faaliyet raporunu okuyan ve genel kurul üyelerini bilgilendiren dernek başkanımız Fahrettin Arslan yaptığı konuşmada yapılan etkinlilere ve faaliyetlere değinerek başlıklar halinde slayt gösterisi şeklinde bir sunum yaparak bilgilendirmelerde bulundu.
Denetleme kurulu başkanı Tevfik Başkurt denetim ve gelir gider raporlarını, genel sekreter Şemsettin Akçakaya tahmini bütçeyi okuyarak gündem gereği bilgilendirmelerde bulundular.Olağan genel kurulun gündem sırası gereği 2023-2024 döneminde görev alacak asil ve yedek üyelerin seçimi maddesinde tek liste olarak seçime giren İstanbul Kemah Spor Başkanımız Hüseyin Çakmaktaş ve yönetim kurulu yapılan oylamada oy birliği ile seçilerek Kemahlılar Derneğimizin yeni yönetim kurulu olmaya hak kazandılar.
2023-2024 döneminde görev yapacak olan Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çakmaktaş yaptığı teşekkür konuşmasında aldığımız emaneti daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız, önceki dönem yönetim kurulu başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizleri göreve seçen genel kurul üyelerimize şükranlarımı sunuyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.Müzakereler, dilek ve temenniler bölümünde söz alan Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı ve TBMM Müşaviri Hüsamettin Şanal, Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, EKEV Başkan Vekili İhsan Payalan, Gediktepe Köyü Eski Dernek Başkanı Eyüp Mutlutürk, Dedeoğlu Köyü Dernek Başkanı Selahattin Sarıyıldız, Kemahlılar Derneği Eski Başkanlarından Mehmet Oral, Kemahlılar Derneği Geçmiş Dönem Yöneticilerinden Naci ÖZKURT, Karadağ Köyü Dernek Başkanı Adem Yakut, Kemahlılar Derneği Geçmiş Dönem Yöneticilerinden Sezai Yılmaz ve Şemsettin Akçakaya genel kurul ve gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundular.Genel kurula katılım sağlayan Ersiad Başkanı Saim Bahadır, İliç Dernekleri Federasyon Başkanı Cahit Tatar ve Ayedef Başkanı Gürsel Sarımaden genel kurula hitaben selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.
Genel kurulumuza THY Yönetim Kurulu üyesi Orhan Birdal, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri Hüseyin Çakmaktaş, Sevgi Aydın, Gurbet 24 TV Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Sevim, Ekev Başkan Vekili İhsan Payalan, KKDT kurucularımız Şükrü Ünal, Bekir Sevinç, Mehmet Özkurt, köy dernek başkanlarımız ve çok sayıda hemşerimiz katılım sağladılar.


Kaynak: Kemahlılar Dernegi

    www.kemahspor.com
 
 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia