Türkiye'nin Yöresel lezzetleri Üsküdar'da görücüye çıktı.

                          ÜSKÜDAR
   YÖRESEL TATLAR FESTİVALİ BAŞLADI

 ..........Türkiye'nin Yöresel lezzetleri
........................Üsküdar'da görücüye çıktı.Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 'Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali' Harem Meydanında başladı.
Türkiye'nin farklı bölgelerindeki lezzetlerin bir arada olduğu, festival, 1 Ekim'e 2023 Pazar akşamına kadar sürecek.

Üsküdar Belediyesi tarafından 2.si düzenlenen ' Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali' Harem meydanında 23 Ekim 2023 Cumartesi günü Saat:1.00 de düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı.Festival alanında sona eren yürüyüşün ardından foklör geörsteileri açılışa ayrı bir renk kattı. 

Üsküdar Belediye Başkanı Sn. Hilmi Türkmen, açılışta yaptığı konuşmada "Yine tarihi bir günü birlikte yaşıyoruz. 2'incisini düzenlediğimiz Yöresel Lezzetler Festivalimiz Üsküdar'ımıza, İstanbul'umuza, Anadolu'muza hayırlı uğurlu olsun. Geçtiğimiz yılda yaptığımız Yöresel
 Lezzetler Festivalinden aldığımız ilhamla ikincisine daha özel bir hazırlık yaptık. Güzel Anadolu'muzda yer altı yer üstü zenginlikleri ile dünyanın cennet köşelerinden, cennet topraklarından birisine sahibiz.
Bizim iklim şartlarımız yeraltı zenginliklerimiz toprağımızın bereketi ile insanların sofrasına ulaşan lezzetler her geçen gün güzel Üsküdar'ımızda hemşehrilerimizle buluşmaya devam ediyor" dedi.Daha sonra meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve misafirlerle 
birlikte standları tek tek ziyaret eden Başkan Hilmi Türkmen başarılar ve kolaylıklar diledi.İst. Kemah Spor Festivale Katılan Tek Kulüp Oldu.
Festivalin açılış törenine Ömer Faruk Hoca ve Yönetici Hasan Bayat nezaretinde, kalabalık bir şekilde katılan İstanbul Kemah Spor' alt yapı takımlarında oynayan genç sporcular fuar alanında dikkat çekti ve begeni toplarken yöresel tatlara çok hgüzel bir renk kattılar.

    www.kemahspor.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia