Erzincan'ı ulaslarası platformda dünya markası haline getiren Degerli Hocamız Murat Sönmez için yayınlanmış bir yazıyı paylaşıyoruz.
''HAYATIN İÇİNDE BİRİ''
(BİZDEN BİRİ)
Hayatın içinde kendini aşmış;topluma ve ailesine değer katmış...Boş durmanın zaman öldürmek olduğuna inanmış,bilgi ve deneyimlerini topluma aktarmak istemiş.
Başarının sırrının; başarmak olduğunun keyfine varmış,İnsanlarımızı tanıyalım .

TÜRK SPORUNA ADANMIŞ BİR HAYAT
Erzincan doğumlu, 5 kardeşin en küçüğü Murat SÖNMEZ. Ekonomisi orta sevyeli bir aileden.İlk kes Spora Güreşle başladı. Burada kazandığı başarılar,Onu Beden Eğitim bölümüne taşıdı.Üniversiteyi ilk 5 içinde bitirerek ,Beden Eğitimi Öğretmenliğine başladı.
O tarihten itibarende kendini sporcuları yetiştirmeye ve Milli Takıma Sporcu yetiştirmeye adadı. Bu adımları atarken maddi manevi hiçbir beklenti içine girmedi. Ne Cumartesi ,ne Pazar ,tatili dinlemeden ve gerektiğinde kendi cebimden harcamalar yaparak başarıya odaklandı. Türk Sporuna adanmış bir hayat. İlk Hentbolde Erzincan'ı Türkiye 2.ciliğine getirdi. Bu salon sporlarında Erzincan da bir ilk oldu., Bununla birlikte Erzincanlı Gençleri çesitli ilerdeki Beden Eğitim Bölümlerine hazırlayarak, 300 'e yakın gencimizin Beden Eğitimi Ögretmeni olmasına neden oldu.
Daha sonra Badminton branşında Egitim ve Çalışmalara başladı. Sporcuları kendi Özel Arabasıyla servis yaparak , Salonlara taşıdı.
Yoğun bir mesai harcayarak yaklaşık, günde 6 saat emek vererek çalıştırdı. Erzincan'a sayısız Türkiye Şampıyonlukları getirdi. Bununla yetinmedi.Bunları aşıp ülkemiz adına, başarılar yakalamaya odaklandı. Beden Egitim Öğretmeni Arkadaşı Uğur Erçetin Hocayı bu çalışmalara dahil ederek, Ülkemize sayısız Madalyalar kazandırmaya başladılar.

TARİHE GEÇEN VE TÜRKİYE'DE BİR İLK OLAN DERECELER
4 Avrupa Şampiyonluğu (Türkiye,nin bu branşda sadece 4 Avrupa şampiyonluğu var, dördüde Hocalarımızın yetiştirdiği sporcular.)
1.Avrupa 2.ciligi.
7.Avrupa 3.cülügü.
Akdeniz Oyunları Şampıyonluğu
Liseler Kızlar Dünya 2.ciligi
Liseler Kızlar Dünya 3.cülüğü
Liseler Erkekler Dünya 4. cülüğü.
Yuzlerce uluslararası ve Balkan Şampiyonaları ve

Turnuvalarda Madalyalar kazandırdılar.

Birçok Gazetede,Dergide ve TV Kanallarında programlara katılarak, başarılarının sırlarını paylaştı. Halen yılmadan ve özveriyle, Beden Eğitimi Öğretmenliğine, Milli Takım Antrenörlüğüne devam ediyor.

Başarının Sırrının, 
azimle ve yılmadan çalışmaktan geçtiğini söylüyorlar. "Erzincan'ın ve Ülkemizin, Gençlerine ömrüm yettikçe hizmet etmeye devam edeceğim"  diyor.
Kocaman Yürekli, Erzincan ve Türkiye Sevdalısı,Gençliğin İdolü ,Spor insanı,sevgi dolu ,İdealist Hocamız Murat Sönmez'i  yürekten kutluyorum,
Saygılarımı sunuyorum.
Nice Başarılar Dileğiyle.

(Kaynak: KADIN - alıntı)www.kemahspor.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia