Erzincanlı milli sporcularımız, Sırbistan’da yapılan 2017 U17 yaş İnternational Badminton Turnuvası’ndan madalyalarla döndü.

Milli takıma seçilen badmintoncularımız 17 - 20 Haziran 2017 tarihlerinde Sırbistan’da yapılan  İnternational Badminton Turnuvası’nda ülkemizi temsil eden Erzincanlı milli sporcularımız fırtına gibi estiler.

23 ülkeden 312 sporcunun katıldığı İnternational Badminton Turnuvası’nda fırtına gibi esen Erzincanlı milli sporcularımız bir altın madalya, iki gümüş madalya ve üç bronz madalya kazanarak turnuvaya damga vurdular. 

Sırbistan’da yapılan şampiyonada Erzincanli sporcularımız; Zehra Erdem, Gökcen Ergincan, Görkem Ergincan, Ece Başakın, Mehmet Yılmaz, Semih Başakın.  Ülkemiz adına mücadele ederken   Antrenörlüklerini ise Milli takım antrenörü Murat Sönmez hocamız yaptı.

Gökçen Ergincan çift bayanlarda altın madalya, Semih Başakın karışık çiftlerde gümüş madalya, Gökçen Ergincan tek  ve çift bayanlarda bronz madalya, Sare Ece Başakın karışık çiftlerde gümüş madalya, Görkem Ergincan tek ve çift bayanlarda bronz madalya, Ece Başakın çft bayanlarda bronz madalya kazandılar. Zehra Erdem ise turnuvanın en degerli sporcusu seçildi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlügü bünyesinde çalismalarını  sürdüren, Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü  ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulüplerinde yer alan  sporcularımızı  aynı zamanda Milli Takım antrenörleri olan Murat Sönmez ve Uğur Erçetin  hocalarımızı tebrik ediyor, daha nice güzel başarılar diliyoruz.

 
  www.kemahspor.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1041 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia