Badmintonda adeta bir marka haline egelen, bir badminton şehri olma yolunda yürüyen Erzincan'ın milli sporcuları gittikleri şampiyonalardan madalyalarla döndüler.
Mutluyuz, Gururluyuz...
ERZİNCANLI MİLLİ, SPORCULARIMIZ
 KUPALAR VE MADALYALARLA DÖNDÜLER.

Önceki günlerde yapılan uluslararası şampiyonalrda yeni başarılara imza atan sporcularımız Slovenya'dan iki avrupa üçüncülügüve Bulgaristan'dan iki Balkan şampiyonlugu ile döndüler.
Erzincanlı M. Ali Kurt Üniversiteler Avrupa 3.sü oldu. Slovenyanın Lubijana kentinde yapılan Üniversiteler Avrupa Şampiyonasında 64 tek erkekgin katıldıgı yarışmada Erzincan Üniversitesi Beden Egitim ve Spor okuyan M. Ali Kurt Üstün bir performans göstererek yarı finale kadar bütün rakiplerini yenmeyi başardı. Yarı finalde yarışmanın şampiyonu Alman rakibine 2-1 kaybeden sporcumuz turnuvayı 3. olarak bitirdi.

Ülkemizi ve Erzincan Üniversitesi'ni gururla temsil ederek zorlu rakiplerini geride bırakmayı ve bayragımızı Slovenya'da göndere çektirmeyi başaran   M. Ali Kurt ve Merve Çoban Avrupa 3.sü oldular.
Erzincan Türktelekom Spor Kulübü Spocularından Cansu Erçetin ise Balkan Şampiyonasında yine fırtına gibi esti. Cansu Erçetin Tek bayanlarda ve Çift Bayanlarda iki şampiyonluga imza atarak  bayragımızı birkez daha göndere çektirdi.
Milli sporcularımız; M. Ali Kurt, Merve Çoban ve Cansu Erçetin'i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Yine bu spor dalında Erzincan'da büyük emek veren, başarıya giden yolun yönünü çizen Milli Takım Hocalarımız Murat Sönmez ve Uğur Çetin başta olmak üzere tüm antrenörlerimizi tebrik ediyoruz. 

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlügüne, Erzincan İl Milli Egitim Müdürlügüne, Türk Telekom Spor Kulübü'ne ve emegi geçen, katkısı olan bütün herkese teşekkür ediyoruz.

     www.kemahspor.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   905 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia