Almanya'da yaşayan eski kaptanlarımızdan Murat Özcan tatil için geldigi ülkemizde kulübümüzü ziyaret ederek hasret gideri.EVİNE HOŞGELDİN BÜYÜK KAPTAN
     MURAT ÖZCAN     Yıllar önce onu tanıtırken bu sitemizde ; Takımın agabeylerinden, herkese güven veren, sessiz ve sakin kişiligiyle herkesin begendigi, saygı duydugu, adam gibi bir adam demiştik. Kaptan Murat futbolu bırakıp aramızdan ayrılsada adamlıgını vefakarlıgını birkez daha gösterdi. Duruşu, adamlıgı, candanlıgı hep aynıydı kaptanın sadece biraz kilo almış ama yüregindeki incelikten hiçbirşey kaybetmemiş.
Yaz tatili için geldigi Ülkemizde kısa tatilinden bir günü bize ayırarak elinde hediyeleriyle kapımızı çaldı. ‘’Ben geldim’’ dedi.

Özlemle bastık kaptanı bagrımıza, baş köşemizde yer ayırdık kendisine, eski günleri yad ettik. Bizden evinin köşesinde bir hatıra olsun diye flamamızı hediye ettik.Tesislerimizi gezerek ‘’Keşke bizim zamanımızdada bu imkanlar olsaydı, inşallah genç kardeşlerim buraların kıymetini bilir ve Kemah Spor formasını her zaman alınlarının akı ile taşırlar’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi.
 
Sonrasında duygu ve düşüncelerini, aramızdan ayrıldıktan sonra yaşadıklarından bazı kesitleri bizimle paylaştı.

İşte kaptanın sözleri;
2009 2011 sezonları arasında Kemah Spor'da  futbol oynadım. 2011 sezonunun bitimiyle Temmuz ayında evlenedim ve  aktif futbol hayatımı noktaladım. 2012 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrine yerleştim. Burada 2 yıl alman dili okuduktan sonra tanınmış bir alman firmasında muhasebeci olarak çalışmaya başladım ve halen bu firmada çalışıyorum.

İlk zamanlar adaptasyon problemi yaşamış olsam da futbolun dilini kullanarak bildiklerimizi bulunduğumuz şehrin amatör takımının alt kategorilerinde görev alarak gençlere de aktardık.

Futbolun içinde olma gayretimiz canlılığını yitirmeden devam etmekte olup üstümüzde emeği olan başta Kemah Spor Başkanımız olmak üzere top koşturduğumuz tüm camialara ve futbolu bıraktığımız kulüp olan Kemah Spora tüm kategorilerde başarılarının devamını ve Kemah Spor’un başarısı için daha önce birlikte ter akıttığımız Teknik direktör kardeşim Ateş Yıldırım ve  başkanım Hüseyin Çakmaktaş a şampiyonluklarından dolayı başarı ve tebriklerimi iletiyorum En büyük hayalim olan Kemah Spor’umuzun Süper Amatör Lige yükselmesinden dolayı duydugumu mutluluguda bu başarıda payı olan herkesle paylaşmaktan onur duydugumu ifade etmek istiyorum.
 
Gönlüm her zaman Kemah Spor’la olacak burası benimde evim ve bugün burada evimde olmaktan, Kemah Sporumuzun bu güzel tesislerinde aynı  havayı teneffüs etmekten son derece bahtiyarım, ayrıca tarafıma gösterilen vefakarlık ve yakın ilgi içinde çok teşekkür ediyor, yeni sezonda birkez daha Cesur Yürek kardeşlerime ve tüm Kemah Camiasına üstün başarılar diliyorum.’’ Dedi.
 


Bizde büyük kaptan Kemah’ın vefakar evladı Murat Özcan’a teşekkür ediyor, geldigi için, geçmişteki emekleri için kendisine çok teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında her zaman saglık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.

Teşekkürler kaptan seni çok sevmiştik ve her zaman sevecegiz…    www.kemahspor.com


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   885 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia