.


Kemah,
Yaşlı Yaşam Merkezine Kavuşuyor.

Kemah’a yeni bir değer katacak olan Yaşlı Yaşam Merkezi bilgilendirme toplantısı Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi uhdesinde Kemahlılar Derneği tarafından organize edilen toplantı ile gerçekleştirildi.Toplantıya, yoğun programlarına rağmen sadece bu projenin önemine binaen İstanbul’a gelen Kemah Kaymakamı Cuma Çotu ve Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’ın yanı sıra  Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim , Ekev Başkan Vekili İhsan Payalan, Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Simtaş Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Bektaş, Örnek Biraderler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bayat ve Karadağ, Mermerli, Çiğdemli, Tandırbaşı, Muratboynu, Bozoğlak, Boğaziçi, Gölkaynak, Hakbilir, Kerer, Alp, Kemeryaka, Tan, Mezra, Karaca ve Dikyamaç köyleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

İlk olarak 2015 yılında gerçekleştirilen 15. İstişare Toplantısında şu anki dernek başkanvekilimiz Aziz Kondur’un hazırlatmış olduğu proje ve maket çalışması ile gündeme gelen Yaşlı Yaşam Merkezi Projesi geçen bu sürede uzun uğraşlar sonucunda artık hayata geçmek üzere.


Kemah Merkezde bulunan bu bina FETÖ Terör örgütü tarafından yapımı 2014 yılında tamamlanmıştı. Kemah Merkezde bulunan ve FETÖ/PYD mücadele kapsamında Vakıflar Genel Müdürlüğüne ardından Kemah Kaymakamlığımıza devir işlemleri gerçekleşmiştir.Toplam 6 kattan oluşup, kapalı alanı 3000 m2  ve 15-30 m2 arasında değişen odaları mevcuttur. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tadilat, tamirat ve tefrişatı hayırseverler tarafından yapılması koşuluyla Huzurevi açılması oluru verilmiştir.
Tadilat yapıldıktan sonra 35 yatak kapasiteli ve 25 kişinin istihdam edileceği bir merkez haline gelecek.
Projenin yürütülmesi ve takibi için bir komisyon kuruldu.Kurulda; Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Simtaş Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Bektaş, Ekev Başkan Vekili İhsan Payalan, Adem Yakut, Yusuf Gündüz, Ahmet Akkaya, Aziz Kondur ve Fahrettin Arslan bulunmaktadır.Bu bağlamda katkı sağlayan değerli iş adamlarımıza ve köy dernek başkanlarımıza teşekkür ediyor, Yaşlı Yaşam Merkezinin Kemahımıza hayırlı olmasını diliyoruz. 


Kaynak: Kemahlılar Dernegi.
   

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   870 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia