İst. Kemah Spor 16 resmi maç sonrası Araphanspor önünde mağlup olurken aynı zamanda Ümit Temur'un talihsiz sakatlıgının şokunu yaşadı.


SÜPER AMATÖR LİG 9. GRUP   2. HAFTA
   ARAPHANSPOR   3  
 İST. KEMAH SPOR  Süper Amatör Lig 9. Grup 2. Haftasında Araphanspor - İst. Kemah Spor maçı 17 Eylül 2017 Pazar günü Saat :16.30 da Beykoz Ortaçeşme Sahasında oynandı.

Sedat Etik - Ahmet Gökhan Akdeniz - Furkan Olcaş-  hakem üçlüsünün yönettigi maçı kazanan taraf ikinci yarıda buldugu gollerle Araphan oldu.
 ARAPHANSPOR
Göktug Yazıcı - Adnan Alpayurt - Ercan Gençay - İdris Cengiz - Murat Kor - Furkan Gökçe - Volkan Yaman - Caner Güner - Metin Hamamcı - Burak Kırıkcı - Yahya Kemal İleri

Mustafa Eren - Enis Talha İlbar - Şemsi Can Tamar - Kağan Çobanoğlu - Hüdai Seferoğlu - F.Burak Aslan - Barış Yılmaz
Teknik Sorumlu: Beyzad KAYA
 İST. KEMAH SPOR
Ümit Temur - Mücahit Demir -  Emin Gezgin - İlker Ateşsönmez - Ahmet Erdem - Erdem Yerlitaş - Furkan Denizhan - İsmail Başaran - Onur Çalışkan - Enes Erdem - M. Ferhat Oruç

Emre Keskin - Rıdvan Çelik - Mesut Yılmaz - Muhammed Sucuoğlu - Mustafa Üner - Oğuzhan Baykan - Mehmetcan Erşahin
Teknik Sorumlu : Ateş YILDIRIM
 Son derece güzel bir havada, ve dostluk ortamında başlayan maçın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçsede her iki tarafta buda kaçarmı denilecek bir fırsat yakalayamadı.Başabaş bir oyunla geçen 45 dakika sonunda taraflar soyunma odalarına 0-0 eşitlikle döndüler.
 
Maçın ikinci yarısına bariz bir üstünlükle başlayan Kemah karşısında yorgun görünen Araphan ileri çıkmakta zorlanırken defans arkasına atılan uzun toplarla fırsat bulmaya çalıştı.
 


İst. Kemah 60. Dakikada oyun üstünlügünü galibiyete taşımak için çok koşup, çok yorulan Furkan Denizhan ve Onur Çalışkanı  kenara alarak Muhammed Sucuoğlu ve Mustafa Üner’i oyuna aldı.
 BÜYÜK TALİHSİZLİK!
Oyuncu degişikliginin hemen ardında Kemah kalesi önünde yaşanan bir pozisyonda topa çıkan Ümit Temur rakibin hamlesi ile kafa üstü (kasıtlı bir durum yok) yere düşerken iki rakip oyuncuda Ümit Temur’un üstüne düştü. Yerde kalan kalecimizi gören hakeme oyunu durdurarak saglık görevlilerini içeri davet etti. Kontrolü yapılan Kalecimiz Ümit’in oyuna devam edemeyecegini bilidiren sağlık görevlisine itiraz ederek oynayabilecegini söyleyen kalecimize bu kez orta hakem sağlık görevlisinin oluru olmadan kendisini oynatamıyacagını söyleyerek Ümit’i tedavisi için dışarı gönderdi. Kenarda yapılan kontrolde durumun  vehameti anlaşılınca acele ile Beykoz devlet hastanesine kaldırılan Ümit burada röntgen ve emar çekiminden sonra ameliyata alınarak dili dikildi. Raporların degerlendirmesinin ardında geç saatlerde taburcu edilen Ümit Temur evinde istirahate çekildi.Duruşun fedakarlıgın ve cesaretin için Teşekkürler Emre Keskin.
Ümit Temur’un yaşadıgı talihsiz sakatlıgın ardında kaleye genç Emre Keskin geçti. Genç yaşta hiç beklemedigi ve hazır olmadıgı bir ortamda üstelik bütün takımın yaşanan sakatlık sebebiyle moralmen yıkıldıgı bir maçta kaleye geçmek tecrübelide olsa her babayigidin işi degildi. Ama Emre eldivenlerini giyip hocasının ısınmasını istedigini bile göz ardı ederek  o heyecanla dur bir dakika seslerini dahi duymayarak oyuna dahil olup geçti kaleye. Cesareti ve fedakarlıgı için Emre Keskin'ini kutluyoruz.
 


Herşeye ragmen maçtan puan hatta puanlarla ayrılma umudunu koruyan, maça önce ortak, sonra hakim olan Cesur Yürekler ne yazıkki yaşanan sıkıntılı durumu atlatamadı, heyecan ve  moralsizligin yanısıra kalede yaşanan panikten kurtulmadı ve son 25 dakikada 67. 72. Ve 90. Dakikalarda oyuna ikinci yarıda giren Barış Yılmaz’ın Araphanspor adına attıgı  üç  golle sahadan mağlup ayrıldı.


 
Maçtan önce ve maç esnasında sarı siyahlı ekibe dostça , centilmence bir duruş sergileyen sonra İst. Kemah Spor  her şeye ragmen maç sonunda hem rakip oyuncuları hemde Araphan yönetimini ve taraftarlarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Not: Maç boyunca sahada centilmence bir müsabaka oynanırken yaşanan sakatlıkta Araphanspor forvetlerinin bir suçu oldugunu yada kasıtlı davrandıklarını düşünmüyoruz. Bunu özellikle belirtmek isteriz.

    www.kemahspor.com
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1707 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia