Dah önce yakında güzel bir gelişme yaşanacak ve sizlerle payalaşacagız demiştik. O güzel gelişme gerçekleşti. İst. Kemah Spor tarihinde bir ilke daha imza attık ve oyuncumuz Enes Erdem Galatasray U19 takımına transfer oldu


İst. Kemah Spor'un genç yetenegi, herkesin kim bu diye sordugu, takımımızın önemli oyucularından, gelecek vaadeden Enes Erdem Galatasray U19 takımına transfer oldu. Hayırlı oğurlu olsun. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

 

İst. Kemah Spor’un genç yetenegi 
Enes Erdem Galatasaray’da

 


İki sezon önce U17 - U19 takımımıza gelen Enes Erdem kısa sürede kendini göstererek A takımda yer aldı. Genç takımlardaki  başarılı performansı ile göz dolduran ve Ateş Yıldırım tarafından farkedilerek aynı sezonda A atkım kadrosuna alınan Enes Erdem güçlü yapısı, alan kontrolü, ayagına hakimiyeti ve mücadele azmi ile oynadıgı her maçta başarılı oldu ve takımımıza çok önemli katkılar sagladı. 


 
Futbolla yatık kalkan Erdem Ailesinde Baba Hasan Erdem gençliginde futbol oynamış sonrasında oğulları Ahmet Erdem ve Enes Erdem’ide  futbola yönlendirmiş onlarla birlikte her antrenmanda, her maçta oğullarının yanında yer almış bir futbol aşıgıdır.

 

Ağabeyi Ahmet Erdem sakin mütevazi kişiligi, takımı için sergiledigi çaba, antrenmalardaki çalışkanlığı, maçlardaki performansı ile kendini herkese sevdirirken, uzun boyu güçlü fizigi ile İst. Kemah Spor’da önemli oyuncular arasında yer almış, defanstan çıkarak attıgı kıritik gollerle takımına hayati puanlar kazandırmıştır.

 


İst. Kemah Spor A takınında agabey Ahmet Erdem defansta, kardeşi Enes Erdem orta alan ve forvet arkasında, Kemah’ın şampiyonlugu için birlikte savaşmış ve kupayı kaldıranlar arsında, kulüp tarihimizde kendilerine yer edinmişlerdir.

 


1999 doğumlu olan Enes Erdem mütevazi bir  gençtir. Aile ortamında yaşayan, sigarasız, alkolsüz, gece hayatından internet ortamından uzakta örnek bir kişilge sahiptir.

 

Enes Erdem ahlaklıdır, mütevazidir, küçüklerine sevgide, büyüklerine saygıda asla kusur etmeyen tam Anadolu çocugudur. Sorumluluk almaktan ve çalışmaktan asla kaçınmaz.

 

Forması, arması, kulübü için terinin son damlasına kadar savaşır, ama asla oyunu çirkinleştirmez. Bugüne kadar yalandan ahhh dedigi duyulmamış, kendini yere attıgı görülmemiştir. Rakiplerine pozisyon geregi istemeden de olsa faul yaptıgında  mutlaka özür diler, onu yerden kaldırır. Hakemlere itiraz etmez, hocasının taktigini uygulamak için çalışır, kafasına göre oynamaz. Komple bir oyuncudur. Her mevkide oynayabilir. Maç bittiginde onun en az yarım saat daha koşacak gücü vardır.


 

Biz  Ordu, Mesudiye’li olan Erdem Ailesinden, Hasan Erdem, Ahmet Erdem ve Enes Erdem’den hep iylik, yakınlık, mütevazilik gördük. Dostluk, takımdaşlık gördük. Erdem Ailesi bununla da kalmadı her maça birçok Mesudiyeli Kemah Spor dostu ile gelerek tribünlerde en büyük destekçimiz oldular.
Hepsine Baba Hasan Erdem’in şahsında sonsuz teşekkür ediyoruz. Varolsunlar, sagolsunlar.

 

Galatasaray’a transferi söz konusu oldugunda hemen evet tamam dedik. Süper Amatör ligde A takım kadromuzun en önemli oyuncuları arasındaki Enes Erdem’i hiçbir karşılık beklemeden talepte bulunmadan gözümüz kapalı yolladık Galatasaray’a. Çünkü içimizden genç bir yetenegin büyük bir takımda yer alması, gelecekte kendini ispatlayıp önemli yerlere gelmesi bizler için şampiyonluk kadar önemli ve anlamlıydı.


 
İst. Kemah Spor traihinde genç takımımızdan gelip, A takımda oynayan ve sonrasında Galatasaray gibi büyük bir takıma transfer olan ilk oyuncumuz oldu Enes Erdem. Dileriz bütün gençlere örnek olur ve herkes daha çok çalışır. Birçok oyuncumuz bu güzel örnegi hatırlarında tutar, daha üst liglere transfer olur. Bu bizim için onur ve mutluluk kaynagıdır.


 
Haydi Enes Erdem, biz sana inanıyoruz, sana güveniyoruz, çok çalış, asla havaya girme, bazı sporcular gibi sakın şimarma, seni sen yapan çalışkanlıgından, efendiliginden, mükemmel özel hayatından, ailene ve kulübüne olan bağlılıgından sakın taviz verme. Hep böyle kal, hep böyle yürü ki hedeflerin sana daha yakın olsun.
 
Transferin hayırlı ugurlu olsun Enes Erdem, yolun açık, şansın bol, vurdugun gol olsun. Tüm kalbimizle başarın için duacın olacagız ve senin başarılarınla gurur duyacak, mutlu olacagız. 
Tabii birde İst. Kemah Spor’a verdigin bir söz var; ‘’Çok çalışacak, başaracak, iyi yerlere gelecegim. Ama asla İst. Kemah Spor’dan kopmayacagım, kulübüm için ilerde üstüme ne düşerse seve seve yapacagım’’ dedin sakın unutma. Unutmayacagını biliyoruz ama seni herkesin daha iyi anlaması için  verdigin bu sözü de paylaşıyoruz.Enes'i Kulübümüze tavsiye eden, tanışmamızı saglayan ve Galatasray’a transferi noktasında çaba sarfeden  Galatasaray altyapı hocalarından, eski takım kaptanlarımızdan Celal Sevim’e, onu farkedip özel bir önem veren futbola kazandıran Ateş Yıldırım Hocamıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.


 
Galatasaray U19 takımında yer alacak olan Enes Erdem’e takım arkadaşlarına, hocalarına ve tüm Galatasaray camiasına başarılar diliyoruz.
   www.kemahspor.com


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
3446 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia