Çavuşdere Spor Sarayı muteşem bir açılış töreniyle hizmete girdi.ÇAVUŞDERE
SPOR SARAYI
Muhteşem bir törenle hizmete girdi.


Üsküdar Belediyesi'nin  sporumuza kazandırdığı 7. Spor sarayı olan Çavuşdere Spor Sarayı düzenelenen bir törenle hizmete girdi.


 

Çavuşdere Spor Sarayının açılışını gerçekleştiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu spor sarayı sadece Üsküdar’ımıza, İstanbul’umuza değil ülkemizin gençliğine, yarınlarına hizmet eden muhteşem bir saray oldu” dedi.


Çavuşdere Spor Sarayı'nın açılış törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti İlçe Başkanı Halit Hızır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve çok sayıda bürokrat katılırken, Üsküdar İlçesinde faaliyet gösteren STK  temsilcileri  öğrenciler, Üsküdar Kulüpler Birligi Başkanı Mustafa Gürlü öncülügünde  Kulüpler Birligine  Bağlı kulüp başkanları, yöneticiler sporcuları ile birlikte katlırken  İst. Kemah Spor Kulübü’de altyapı oyuncuları ve yöneticileri ile törende yer aldı.

Tören saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra  halk  oyunları ve çeşitli etkinlikler gerçekleştrildi.Açılış töreninde yaptığı konuşmada,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz her fırsatta Üsküdar’ımızın bir kültür şehri, bir tarih şehri, bir Harem şehir, bir Aziz Mahmud Hüdayi’nin şehri diye  tanımladık. Ama son yıllarda yaptığımız projelerle, yaptığımız yatırımlarla artık Üsküdar’ımız bu güzelliklerinin, bu özelliklerinin yanı sıra bir spor şehri oldu. Bu güzel spor sarayımız, Üsküdar’ımızın spor şehri olmasında önemli bir hızlanmayı, önemli bir ihtiyacı gidermiş olacaktır. Bu güzel sarayımız Üsküdar’ımıza ve siz sevgili gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun. Son üç yılda yaptığımız yedi ayrı spor salonuyla birlikte gerçekten İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin ortalaması üstünde bir spor şehri olma yolunda  hızla ilerliyoruz. Yedi tane kapalı spor salonumuzun  beşinde yüzme havuzu var. Bugün Çavuşdere Spor Sarayı olan bu yedinci spor  sarayımız sadece Üsküdar’ımıza değil,  İstanbul’umuza, ülkemize, gençliğe hizmet edecek muhteşem bir saray oldu” dedi.Kurdele kesiminin ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen 65 okul, 29 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıttı.

 

 

 

Çavuşdere Spor Sarayı’nının Üsküdar’a kazandırılmasında başta Sayın Belediye Başkanımız  Hilmi Türkmen olmak üzere tüm emegi geçenlere teşekkür eder, bu muhteşem tesisin Türk sporu ve Gençligimize hayırlı olmasını dileriz.

 

   www.kemahspor.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1324 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ


  www.dersan.com.tr
www.youtube.comdersanmedia